Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem innopomorze.pl!

Projektant wnętrz - w czym może pomóc?

Borys Szczepański 2021-12-12 0 komentarzy
Projektant wnętrz - w czym może pomóc?

Każdy właściciel domu, mieszkania czy lokalu użytkowego przynajmniej mniej więcej wie, co chce w nim mieć i ma sprecyzowane preferencje na temat na przykład stylu, na jaki chciałby postawić. Kiedy jednak przychodzi do zrealizowania tych założeń, nieraz okazuje się, że nie jest to wcale proste. Nic dziwnego, pojawia się na przykład problem z tym, jak utrzymać wnętrze w danym stylu, a jednocześnie nie przesadzić i nie uczynić go na przykład zbyt monotonnym czy przeładowanym elementami wyposażenia czy dekoracjami.

Jest to zaś tylko jedna z wielu sytuacji, w jakich pomoc, którą oferuje projektant wnętrz, może okazać się nieoceniona. Pomoże on też określić, jaki styl będzie najlepszy w danym przypadku, trudno jest bowiem na przykład urządzić małe i ciasne wnętrze w modnym nurcie loftowym, dla którego charakterystyczne są otwarte, spore przestrzenie. Nie każdy zresztą zna się na określonych stylach aranżacyjnych.Architekt wnętrz pomoże poznać ich najważniejsze zasady, pokaże zdjęcia czy przykładowe realizacje i ułatwi podjęcie decyzji.

Jednak podczas urządzania wnętrz nie liczy się tylko styl i wygląd. Jeszcze ważniejsze są kwestie takie jak wygoda i ergonomia. Bez względu na to, czy urządza się dom bądź mieszkanie, czy na przykład poczekalnię w gabinecie stomatologicznym lub salon fryzjerski, przestrzeń musi być wygodna do użytkowania i to jest absolutna podstawa.

Specjaliści ze studia Motiv doradzą, jak wykorzystać walory każdego pomieszczenia, a jak sprawić, by ewentualne niedogodności, takie jak nieustawna przestrzeń czy małe okna, wpuszczające niewielką ilość światła, nie były dotkliwe. Jest to możliwe między innymi dzięki temu, że są w stanie zaproponować wiele trików, o jakich prywatne osoby mogą nawet nie mieć pojęcia.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!