Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem innopomorze.pl!

Komornik Piaseczno - usługi komornicze

Maks Król 2021-07-19 0 komentarzy
Komornik Piaseczno - usługi komornicze

Podstawą do ubiegania się o stanowisko komornika jest odpowiedni wiek, posiadanie obywatelstwa polskiego, jak i ukończenie studiów administracyjnych bądź prawniczych. Osoby wykonujące taki zawód nie mogą być karane w związku z przestępstwami skarbowymi i muszą mieć co najmniej 26 lat. Nie bez znaczenia jest także odbyta aplikacja, zdany egzamin oraz wykonywanie pracy na stanowisku asesora komorniczego. Komornik będący funkcjonariuszem publicznym, działa wyłącznie na podstawie wydanych orzeczeń sądowych.

Komornicy kojarzą się z przeprowadzaniem sądowych egzekucji, co oznacza, że ich zadaniem  jest ściąganie należności z konta osób zadłużonych, które następnie są przekazywane wierzycielom. Tego typu czynności mogą być wykonywane wyłącznie w sytuacjach, w których sądy odpowiedniej instancji wydadzą stosowne tytuły wykonawcze. Podstawą w przypadku zajmowania majątku jest uprzednie sporządzenie spisu stanu faktycznego.

Uprawnienia komorników dają im możliwość przeprowadzania egzekucji pieniężnej i niepieniężnej, a więcej informacji na ten temat znajduje się na witrynie komornikgladzik.pl. Jej właścicielem jest doświadczony komornik z Piasecznagwarantujący profesjonalizm na każdym etapie współpracy oraz stosowanie się do przepisów prawnych. Poza zajmowaniem świadczeń pieniężnych konfiskuje również nieruchomości, takie jak domy lub mieszkania, antyki, pojazdy mechaniczne czy inne przepływy finansowe, na które składają się emerytury, renty lub wynagrodzenie za wykonaną pracę. Z egzekucji przez niego przeprowadzanych są wyłączone przedmioty niezbędne do wykonywania pracy zarobkowej.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!