Zyskaj świetną reklamę i edukuj swoich klientów z blogiem innopomorze.pl!

Czy złoto się rysuje?

Nicole Wasilewska 2020-10-24 0 komentarzy
Czy złoto się rysuje?

Biżuteria wykonana ze złota jest stosunkowo trwałą ozdobą, należy jednak pamiętać, by odpowiednio o nią dbać. W salonie Virago klienci zawsze mogą liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie pielęgnacji biżuterii. Wiele osób pragnących kupić obrączki ślubne pyta, czy złoto się rysuje? Także w tej kwestii jubilerzy salonu służą gruntowną odpowiedzią i specjalistycznym doradztwem.

 

Prawidłowa pielęgnacja to podstawa

Regularne czyszczenie i przechowywanie biżuterii w odpowiednim miejscu pozwala uchronić ją od zarysowań i innych uszkodzeń. Złoto może oczywiście ulec zarysowaniom, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji łatwo tego uniknąć. Drogocenną biżuterię warto przechowywać w oryginalnych pudełkach, które wyściełane są delikatnym materiałem. Kobiety często lubią trzymać swoje ozdoby w specjalnych szkatułkach – wówczas warto zadbać o to, by każdy z wyrobów jubilerskich wkładać do osobnych przegródek. Podczas czyszczenia obrączek lub innych ozdób ze złota należy używać wyłącznie delikatnych ściereczek i środków czyszczących zalecanych przez  jubilera.

 

Jak uniknąć zarysowań na biżuterii?

Należy pamiętać, by ściągać biżuterię podczas sprzątania i wykonywania innych prac domowych. Dotyczy to szczególnie obrączek i pierścionków, które najbardziej narażone są na zarysowania. Negatywny wpływ na nie mogą mieć detergenty, a także różne narzędzia wykorzystywane podczas prac domowych.

Obrączka to ważny symbol miłości i wiele osób ściąga ją tylko w konieczności. Warto jednak zdecydować się na jej zdjęcie w wielu innych sytuacjach, by uchronić biżuterię przed zarysowaniem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!